Kitap Cevapları

Bilinçli Tüketici Kime Denir?

Bu konu Kitap Cevapları tarafından 7 ay önce açıldı ve 1 Cevap verildi.
Kitap Cevapları
Kitap Cevapları
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 93
Yanıt Sayısı: 0
2 Ocak 2020, 3:23

Bilinçli Tüketici Kime Denir?

Bilinçli Tüketici Ürün Alırken Nelere Dikkat Eder?

Bilinçli Tüketici Nedir?

Bilinçli Tüketici Nasıl Olunu

Bilinçli tüketici, aldığı ürünün her detayını bilen ve ne kadar alması gerektiğini bilen kişiye denir. Bilinçli tüketiciler bir ürün almadan önce alacakları ürünler hakkında önceden bilgi alırlar, almaya gittikleri zaman ürünün son tüketim tarihini kontrol eder. Ürününü almadan önce en kaliteli marka hangisiyse onu almaya özen gösterir.

Üzerinde TSE ve CE gibi özel damgaların bulunup bulunmadığına kontrol eder. Ürünlerin üzerinde TSE ve CE damgası bulunmuyorsa ürünü almaz. Aldığı üründen şikayetçi olursa fişiyle birlikte ürününü iade eder. Ürünle ilgili sorununu satıcı kişiyle çözemezse Tüketici Hakları Mahkemesi’ne başvurmaktan çekinmez.

Her insan Bilinçli Tüketici olmalıdır. Bilinçli tüketiciler toplumumuzda nadir bulunur. Bir çoğumuz ürünleri baştan sağma alır ve aldığımız ürünün kalitesini kontrol etmeyiz.

Bu konumuzda Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur? sorusuna cevap verdik. Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur? isimli konumuza destek olmak için puanlayabilir ve yorum atabilirsiniz.

Melih
Melih
Uzman Yazar
Üyelik Zamanı: 51 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 96
1 sene önce yazdı
Bilinçli tüketici olmak her insanın görevidir bence. Bilinçli tüketici olmak hem aile hemde ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunur. Bu nedenle bilinçli tüketici olmalıyız bunun içinde bu konu kesinlikle incelenmelidir.
Konuya Bir Cevap Yazın

İlgili Diğer Konular
  • 4 Kayıtlı Üye
  • 278 Konu
  • 97 Cevap
  • Son Üye: Ahmet
Kitap Cevapları