7. Sınıf Sosyal Bilgiler

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-235-236. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-235-236. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 7. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum konusunun da bulunduğu 7. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı sayfa 232-235-236 cevapları konusunu paylaştık. Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum konusu içerisindeki cevaplar hakkında görüş, fikir ve düşüncelerinizi yorumlardan yazarak bize bildirebilirsiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-235-236. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 232-235-236. Cevapları | Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 232 Cevapları MEB Yayınları

Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız
Cevap: Dünyayı etkileyen sorumlar küresel ısınma, salgın hastalıklar, savaşlar olarak söyleyebiliriz. Bu sorunlar nedeni ile hayatımız pek çok alanda kısıtlanmaya başlamıştır. 


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 235 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda verilen görselleri inceleyiniz. Görsellerin hangi küresel sorunlara çözüm önerileri sunduğunu boşluklara yazınız.
Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 235 Cevapları MEB Yayınları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları MEB Yayınları

Sınıfta arkadaşlarınızla gruplar oluşturunuz. Aşağıda verilen küresel sorunlardan birini seçerek bu küresel sorunun çözümüne yönelik geliştirdiğiniz çözüm önerilerinizi aşağıya yazınız
Cevap: Son zamanlarda doğal afetlerin artışı görülmeye başlanmıştır. Doğal afetlerin artışı pek çok cana ve mala zarar vermeye başlamıştır. bizler bu doğal afetlerin oluşumunu engelleyemeyiz fakat zararını en aza indirgeyebiliriz. Bu zararı en aza indirgemek için her doğal afetin ayrı ayrı önlemleri alınması gerekir. Bu sayede can ve mal kaybını aza indirmeyi başarabiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu