5. Sınıf Sosyal Bilgiler

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 94-95-96 ve 97’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik vey hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları konusu içerisinde Teknoloji ve Toplum başlıklı konuları cevapladık.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 94-95-96-97. Cevapları Teknoloji ve Toplum


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 94 MEB Yayınları

Aşağıdaki karikatürü inceleyerek karikatürde ne anlatılmak istendiğini söyleyiniz.
Cevap:  Ailecek vakit geçirmek gerçekten güzel demiş ve  herkesin elinde telefon var. Aslında ailemizle yan yanayız ama herkes kendi aleminde.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 95 MEB Yayınları

Karikatürde teknoloji kullanımı ile ilgili neler vurgulanmaktadır? Açıklayınız. Siz teknolojik ürünleri kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Örnek veriniz.
Cevap:  Teknolojik ürünleri kullanırken çok fazla kullanmamaya özen gösteriyorum çünkü belli bir süre sonra gözlerim ağrıyor. 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96 MEB Yayınları

Haberlerde teknoloji kullanımının hangi sonuçlarına dikkat çekilmektedir? Siz bu düşüncelere katılıyor musunuz? Neden?
Cevap: Teknolojinin bir çok yararını görüyoruz ama bunun yanında zararını da görüyoruz. İnsan ilişkilerimiz artık eskisi kadar iyi değil. İnsanlar önceden komşularına giderler, birbirlerinin hal hatırlarını sorarlardı. Şimdi kime ne olmuş, kim ölmüş kimsenin umurunda değil bu yüzden bu düşüncelere katılıyorum.


Tartışma sonunda dinleyiciler oylama yaparak hangi grubun görüşünü daha iyi savunduğunu belirleyeceklerdir.
Cevap:
1.grup teknolojinin olumlu etkileri: Teknolojinin olumlu etkileri şunlardır; iletişimi kolaylaştırır, işlerimizi yaparken bizlere kolaylık sağlar.
2.grup teknolojisinin olumsuz etkileri: Teknolojinin olumsuz etkileri şunlardır; iletişimi kolaylaştırırken komşuluk ilişkilerinden arkadaşlıklardan uzaklaştırır, işlerimizde bize kolaylık sağlarken hareketlerimiz sınırlanır. 


Aşağıya teknoloji kullanımının insanlar arasındaki ilişkilere etkisini şiir veya yazı yazarak ya da karikatür çizerek anlatınız.
Cevap: İnsanlar birbirlerinden teknoloji yüzünden uzaklaşmamalı bunun  tam tersini yapıp daha iyi arkadaşlıklar kurmalı ve teknolojiyi iyiye kullanmalılar.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96 MEB Yayınları2 (1)


 Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek aşağıya yazınız.
Cevap: Teknolojinin kullanımının artmasıyla geleneklerimizde  önceden   iletişim mektupla oluyordu şimdi ise telefondan, bilgisayardan  kolayca iletişim kurabiliyoruz. 


Teknolojinin aile ilişkileri üzerindeki etkisini düşününüz. Aşağıdaki resimde konuşma balonunu düşüncelerinize göre doldurunuz.
Cevap:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96 MEB Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2021-2022

Ortaokula yeni geçmiş ve adapte sürecinde olan 5. Sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabilecekleri konular arasında bulunan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 94-95-96 ve 97’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. “5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2021-2022 konusu içerisinde Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevaplarını paylaşmış bulunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu