5. Sınıf Sosyal Bilgiler

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2021-2022 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde öğrencilerimiz için özenle hazırladığımız 5. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı cevapları sayfa 127-128-129‘un cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 127-128-129. Cevapları Ekonomi Ve Yaşam


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127 MEB Yayınları

Bir yerde yapılan ekonomik faaliyetler orada yaşayan insanların hayatını nasıl etkiler? Tartışınız.
Cevap: Bir yerde yapılan ekonomik faaliyetler orada yaşayan insanları her yönden etkiler. Örnegin sanayi yapılan yerlerde fabrikalardan çıkan dumanlar insanların hayatlarını etkilemektedir. Ulaşımın çok olduğu yerlerde insanlar ulaşmak istedikleri yerlere istedikleri zamanda ulaşamazlar bunun gibi bir sürü örnek verilebilir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129 MEB Yayınları

1. Kındıra köyünün gelir kaynaklarında nasıl bir değişim olmuştur? Söyleyiniz.
Cevap:  Kındıra köyünün gelir kaynakları kayak merkezi sayesinde değişmiştir. Kayak merkezi sayesinde köylüler ticaret yapmaya başlamış, gelir kaynağı yolları çoğalmıştır. Köyde yaşayan gençler kayak eğitimleri almaya başlamışlardır. 

2. Bu değişim insanların yaşamını nasıl etkilemiş olabilir? Tartışınız.
Cevap: Bu değişim insanların yaşamını eğitim, kültür ve ekonomik olarak etkilemiştir.

Sizin yaşadığınız yerde ekonomik faaliyetleri etkileyen benzer bir durum yaşandı mı? Yaşandıysa bu durum insanların yaşamında nasıl bir değişime neden oldu?
Cevap:  Evet böyle bir durum yaşandı şehrimizde liman yapıldı ve dışarıdan göç aldı bunun sonucunda birçok alanda gelişim sağlandı.


5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 127-128-129. Sayfa, Ekonomi Ve Yaşam konusu içerisinde eksik veyahut hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu